böcek ilaçlama

VİRÜS ve HASTALIKLARA KARŞI İLAÇLAMA

Kış mevsiminde güneş ışınlarından daha az yararlanmanın yanı sıra, yoğun strese maruz kalmak da bağışıklığımızın düşmesine neden olarak bizi enfeksiyona açık hale getiriyor.

İlaçlama yaptırmak bu hastalıkların önlenmesinde çözüm olarak kullanılabilir.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama

Her üremelerinde yüzlerce yumurta bırakan ve hızla üreme sağlayan böcekler ile mücadele etmek gerçekten de güçtür. Bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama şirketlerinden destek almak gereklidir. Bu konuda günün her saati ilaçlama hizmeti veren böcek ilaçlama şirketleri bulunmaktadır. Fakat burada dikkat edilmesi gereken konu böcek ilaçlama hizmeti alacağınız ilaçlama şirketinin Sağlık Bakanlığı çalışma ruhsatına sahip, ilaçlama konusunda yıllardır hizmet veren tecrübeli ve profesyonel ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir.

Detaylı Bilgi...

Dezenfeksiyon hizmeti ve yöntemleri

Dezenfeksiyon hastalık yapıcı (patojen) organizmaların yok edilmesi veya etkisiz (inactive) hale getirilmesi işlemidir. Dezenfeksiyon bu yönüyle bakteri, algler, sporlar ve virüsler gibi tüm organizmaların yok edildiği sterilizasyon işleminden ayrılır. Gerçekte Dezenfeksiyon işlemi ile etkisiz hale getirilemeyen hastalık yapıcı organizmalarda bulunmaktadır.

Detaylı Bilgi...

Fumigasyon hizmeti

Fumigasyon, (Fumigation) bir tür zararlılardan korunma metodudur. Zararlı olduğu düşünülen haşere, böcek ve bakteriler, kapalı bir ortamda gaz halde kimyasal maddeler fumigant verilerek boğulur.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlama danışmanlık hizmeti

Biz imza böcek ilaçlama olarak bu sektöre olan güvenin tekrar kazanılmasını hedeflemekteyiz. Sağlık bakanlığından onaylı, insan sağlığına hiçbir zararı olmayan ilaçlar ile haşere sorunlarınıza çözüm getirmekteyiz. Sizlerin görüşleri bizim için çok değerlidir, memnuniyetinizi veya hassasiyetinizi bizimle paylaşırsanız ilaçlama deneyimimize, sizlere daha iyi hizmet verebilmemize bir yorum ekleyerek yardımcı olabilirsiniz.

Detaylı Bilgi...

Böcek ilaçlamada kampanya

TSE ve Sağlık Bakanlığı Onaylı, Profesyonel Böcek İlaçlama Hizmeti;

İmza böcek ilaçlama' dan uygulama esnasında ve sonrasında koku bırakmayan Sağlık Bakanlığı onaylı kaliteli ilaçlarla düdAvrupa Standartlarında hizmet veriyoruz.

Detaylı Bilgi...

Sinek Sivrisinek İlaçlama İlaçları

Kanatlı küçük haşerelerden olan sinekler dünyanın her yerinde ve her kıtasında bulunurlar. Sinek ve kara sineklerin yapıları ve şekilleri yaşadığı yere ve türüne bağlı olarak değişir. Sineklerin vücudu üzerinde uçmasına ve havada dengede durmasına yarayan uçma organları vardır. Sinekler küçük yapılı hayvanlar olup boyları genellikle birkaç mm den 1cm ye kadar olabilirler.

Sineklerin vücudu üzerinde çok ufak yapıda tüyler bulunur. Ve vücudunun alt kısmında toplam 6 ayağı bulunur. Sinekler genellikle bir yerden bir yere uçarak geçerler. Sinekler yaşadığı alanda 3km'lik alana hüküm ederler.
Böcekler arasında en iyi şekilde uçan böcekler sineklerdir. Öyle ki sinekler havada uçarken hareketsiz bir şekilde havada askıda kalabilirler.
Sinekler bulunduğu yaşama alanına bağlı olarak farklı şekillerde beslenir ve hem bitkisel besinleri hem de hayvansal artıkları besin olarak kullanırlar. Sinekler daha çok pis ve atık maddelerin olduğu yerlerde uçuşurlar. Yumurtalarını ise sulu ortamlara bırakırlar. Sinekler çiftleştikten sonra en yakın sulu alanlara gidip bu kısımlara her defasında 150 - 200 kadar yumurta bırakırlar. Sinekler yumurtasını koloni halinde bırakır. Sinekler insanlar için tehlikeli olan canlılar olup yaşam alanlarına ortalama her beş dakikada bir dışkılarını bırakırlar.
Sinekler aç kaldıklarında insanlardan ve diğer canlılardan kan emer ve insanı sokarlar. Su ve besin ortamına bırakılan sinek yumurtaları ortamın sıcaklığına bağlı olarak aynı gün içinde açılır. Çıkan larvalar 1 hafta içinde kanatlanırlar ve uçarlar.  Sinekler insanların yaşam alanlarına şu şekilde mikrop bulaştırırlar sinekler ayaklarıyla, gerek ağızları, gerekse dışkıları ile yiyeceğimizin üzerine mikrop bulaştırıp yiyeceğimizi bozarlar.

Sinek ve karasinekler ile insanlara bulaşan hastalıklar:

Hepatit
Çocuk felci
Gıda zehirlenmeleri
Verem
Daire
Kolera
Dizanteri
selmonalis
Alerjik hastalıklar gibi birçok hastalıklar insanlara sinekler tarafından bulaşır.

SİNEK İLAÇLAMA

Sinek ve karasinek ilaçlama için kullanılan ilaçlar ve ilaçlama yöntemleri farklıdır. Sinekler ile mücadelede ilaçlama mutlaka ya akşam saatlerinde ya da sabahın erken saatlerinde olmalı. Sinek ve karasineklerin ilaçlamasında mutlaka sineklerin ürediği yerler tespit edilmeli. Bu alanlar ıslah edildikten sonra ilaçlanmalı. Sinek ve kara sinek ilaçlamada bu haşerenin alanına bağlı olarak farklı yöntemler kullanılmalı. İlaçlama için ya sisleme ya da boyama yöntemleri kullanılarak yapılmalı. Sinek ilaçlama için kesinlikle dışardan alınan böcek ilaçları etki etmez. Sinek ilaçlama genellikle açık havada olduğu için çok dikkatli olmak gerekir. Yoksa etraftaki insanlara büyük zararlar verir.

DİĞER FAYDALI BİLGİLER